İstanbul'da kurulu bulunan büromuz ağırlık olarak Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Şirketler Hukuku, Sözleşme Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, Kooperatif Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Uluslar arası Alacaklar, Boşanma, Kişiler Hukuku, Sigorta Hukuku ve İş ve Sosyal Güvenlik Hukuklarından doğan davaların takibi yanında hukuksal danışmanlık ve uzlaştırma hizmetleri vermekteyiz.
• Avukatlarımız

Av. M. Serdar Seratlı
İstanbul Barosu Avukatı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İş Hukuku, Kat Mülkiyeti, Debt Collection, Aile Hukuku, Şahsın Hukuku, Dernekler ve Vakıflar, Kooperatif Hukuku, İcra İflas Hukuku, Sigorta Rücu Davaları.
• Hizmetlerimiz

Dava Vekilliği - Litigation
İhtilafların mahkemeye intikalini engellemek her zaman mümkün değildir. Dava yolu...

Danışmanlık
Gerek özel hayatta, gerekse iş hayatında hukuksal soru ve sorunlarla karşılaşmak kaçınılmazdır...

Uzlaştırma - Mediation
Uzlaştırma, arabuluculuk, ihtilafların sona erdirilmesindeki dava dışı bir çalışmadır...

Online Danışmanlık
Yazılı sözlü danışmanlık hizmetimiz yanında internet ortamında müvekkillerimize...

Uluslararası Alacaklar
Türkiye'de henüz tam olarak bilinmemekle birlikte, başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak...

• Online Yasal Danışmanlık

Online Yasal Danışmanlık müvekkillerimize yöneliktir.

info @ seratli.com
info @ serdarseratli.av.tr


Teşekkürler.

Seratlı Law Office.
• Dava Vekilliği (Litigation)

İhtilafların mahkemeye intikalini engellemek her zaman mümkün değildir. Dava yolu ile çözümlenmesini istediğiniz bir uyuşmazlıkta, dava sonucunda ne elde edebileceğinizi ve davanın açılıp açılmama risklerini önceden tespit edebiliriz. Dava sırasında atılacak bütün adımları avukatınız sizinle karara bağlamakta ve gereken stratejiyi size önermektedir.

Dava vekilliği (Litigation) kapsamında;
- Ticaret Hukuku
- Şirketler Hukuku
- Aile Hukuku
- Kişiler Hukuku
- Dernek ve Vakıflar
- İş Hukuku
- Fikri ve Sınai Haklar
- Marka ve Patent Hukuku
- Eşya Hukuku
- Yabancılar Hukuku
- İcra ve İflas Hukuku

konuları başta olmak üzere özel hukuk davaları ile idari davalarla ilgilenmekteyiz.
• Danışmanlık

Gerek özel hayatta, gerekse iş hayatında hukuksal soru ve sorunlarla karşılaşmak kaçınılmazdır ve bu sorunlar çok kere de, ihtilaflara yol açmaktadır.

Müvekkillerimize, tarafsız olarak tüm hukuk ve icra konuları ile ilgili danışmanlık hizmetleri sunmakta ve onları hak kayıplarından korumaya çalışmaktayız.

Müvekkillerimizi hukuki ihtilaflardan uzak tutmaya çalışmakla beraber, ortaya çıkmış ihtilafların sulh yoluyla sonuçlandırılması temel prensiplerimizdendir.

Avukatlık temsilciliği, sadece mahkeme nezdinde gerçekleşmemektedir. Hukuki Danışmanlık çok zaman pratik yaşam desteğidir ki, şahısları gelecekteki muhtemel davalardan korumaktadır.

Sözleşme ve uzlaşmalarda büromuz aracılığıyla danışmanlık ve temsilcilik hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Avukatlık faaliyetinin yaklaşık % 70'i dava dışı gerçekleşmektedir.

Sözleşmelerin hazırlanma aşamasında verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile tarafların göremediği hukuki tehlikelere karşı uyarılarda bulunmaktayız.
• Uzlaştırma (Mediation)

Uzlaştırma, arabuluculuk, ihtilafların sona erdirilmesindeki dava dışı bir çalışmadır. Arabuluculuğun amacı, bir uyuşmazlık durumuna da tüm taraflar için yararlı bir sonuç bulmaktır. Bir arabulucu, tarafların böyle bir sonuç elde etmesinin geliştirilmesini desteklemektedir. Bu konudaki müzakereci arabulucu, özellikle gelecekte verimli bir sonuç doğrultusunda şekillendirmektedir. Konunun içeriği ile ilgili kendisi karar vermemektedir. Arabulucu, prosedürü yazılı ve tarafları bağlayıcı bir anlaşmayla sona erdirilebilir. Faydaları : Uygulamaya derhal geçilebilir, hızlı ve verimlidir. Kabul edilebilir,yapıcı unsurları içeren, daha ayrıcalıklı, yani tarafların ihtiyaçlarını ve somut durumunu dikkate alan sonuçlara yol açmaktadır.
• Personal Injury

Online Danışmanlık Hizmeti: Yazılı sözlü danışmanlık hizmetimiz yanında internet ortamında müvekkillerimize online (forum, email, msn messenger ve faks) genel hukuki danışmanlık hizmetinde bulunmaktayız. Online Danışmanlık Hizmetimizden yararlanmak için burayı tıklayınız.
• Uluslararası Alacakların Tahsili (Debt Collection - Incasso)
Türkiye'de henüz tam olarak bilinmemekle birlikte, başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak özellikle dünyanın büyük finans merkezlerinin bulunduğu ülkelerde yaygın olarak uygulanmakta olan Debt Collection (Debt Recovery), diğer adıyla Incasso (Inkasso) alacak tahsili sistemlerini Türkiye'de ve yurt dışında başarıyla uygulamaktayız.

Debt Collection Sisteminde Danışmanlık Yaptığımız Ülkeler:
Türkiye, Yunanistan, Almanya, İngiltere, ABD, Kanada, Hollanda, İspanya, Güney Kore, Finlandiya, Avusturya, İsviçre, İsveç, Mısır, Hong Kong, Çin, Japonya, Fransa, Singapur, Avusturya, Avustralya, Malezya, Danimarka, Polonya, Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya (Belarus).
Debt Collection sisteminin en önemli özelliği, doğrudan icra takibi veya mahkemede alacak davası açma gibi yasal yollara başvurmaksızın alacağın tahsili için zaman ve masraf bakımından ekonomik çözümler sağlamasıdır. Bu sistemde, borçluya alacağı tevsik eden belgelerle müracaat edilir, ihtilaf sulh - uzlaşma yoluyla çözülmeye çalışılır.

Debt Collection (Incasso) hakkında ayrıntılı bilgi için bizi arayın.

Telefon:
+90 532 635 9899
+90 212 213 3503
Fax:
+90 212 381 6337
+1 512 597 1356 (USA)

Web:
www.seratli.av.tr
www.seratli.com

Email:
info@seratli.com
info@seratli.av.tr

Adres:

34437 Taksim - Istanbul Turkey